دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۸

در بازه زمانی 3 ساله در سامانه 137؛

تلفن مدیریت شهری،135 هزار بار به صدا درآمد

تلفن سامانه 137 شهرداری قزوین، 135 هزار و 622 بار در بازه زمانی 3 ساله به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی سامانه 137شهرداری قزوین؛ واحد آمار و اطلاعات سامانه، از ثبت 135 هزار و 622 تماس خبر داده که 69 هزار و 402 مورد غیرمرتبط با مجموعه شهرداری بوده و کارشناسان تنها شهروندان را راهنمایی کرده اند.

براساس این داده آماری، 66 هزار و 220 درخواست شهروندان ثبت و به زیرمجموعه شهرداری ارسال شد که مرتبط بوده است.

در این بین، 11 هزار و 340 مورد پیام هم با  واحد پیگیری ویژه سامانه 137 در قالب بررسی‌های میدانی و تماس با شهروندان انجام گرفته است.

 بنابر ارزیابی صورت گرفته، مرمت ناشی ازحفاری برای انشعاب آب و برق و تلفن، مرمت آسفالت حاصل از فرسودگی، سدمعبر وانت بارهای دوره گرد، نظافت معابر عمومی، ساخت و سازهای غیرمجاز، جمع آوری سگ های ولگرد، سدمعبر مصالح ساختمانی،آبیاری و رسیدگی فضای سبز، تخلف شهروند درخصوص رها کردن نخاله های ساختمانی، نشست آسفالت، لایروبی جوی، سدمعبر اصناف، آلودگی صوتی وانت بارهای دوره گرد، ساماندهی کارتن خواب ها و متکدیان و شست و شوی مخازن زباله از مهمترین درخواست های شهروندان بوده که با سامانه 137 در میان گذاشته اند.

بررسی های سامانه نشان می دهد؛ سازمان مدیریت پسماند، شهرداری منطقه یک،  شهرداری منطقه دو، سازمان پارک ها و فضای سبز، منطقه 3، معاونت حمل و نقل و ترافیک، سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری، زیباسازی، توسعه اجتماعی، مرکز کنترل ترافیک، سازمان اتوبوسرانی،معاونت عمرانی، سازمان فرهنگی-ورزشی،سازمان نوسازی و بهسازی، سازمان‌های باغستان، آرامستان‌ها و تاکسیرانی به ترتیب بیشترین درخواست‌های شهروندان را به خود اختصاص داده اند که سامانه منتقل کرده است.

البته در رسیدگی به درخواست های شهروندان که سامانه 137 ارجاع داده است، سازمان مدیریت پسماند،  شهرداری منطقه 2، منطقه یک، سازمان پارک ها و فضای سبز و شهرداری منطقه 3 به ترتیب بیشترین رضایت شهروندان را کسب کرده اند.

همچنین سامانه 137 با بررسی هایی که انجام داده، به این نتیجه رسیده است با ارائه لوایحی از سوی شهرداری و تصویب آن در شورای شهر ودر کنار آن، تقویت فرهنگ شهروندی در قالب بسته‌های آموزشی در مدارس و اصناف، بسیاری از مشکلات شهری کاهش پیدا می کند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط