دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

صلح جو،

فرهنگ دفاع مقدس برای جوانان بازخوانی شود

به منظور زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا باید فرهنگ دفاع مقدس برای جوانان بازگو و بازخوانی شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین؛ حسین صلح جو عضو پارلمان محلی قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی هستیم و باید در کنار انجام امورات فرهنگی و اجتماعی در شهر و به منظور باز شدن بهتر شش های تنفسی جامعه باز خوانی و بازگویی فرهنگ دفاع مقدس برای جوانان را در دستور کار قرار دهیم.

وی افزود: فرهنگ دفاع مقدس بر گرفته از فرهنگ عاشورای امام حسین(ع) بوده و لازم است تا در این ایام برای جوانان بازگو و بازخوانی شود چرا که جامعه ای که ندا و فضای شهدا در آن طنین انداز شود بیمه خواهد شد.

صلح جو خاطر نشان کرد: در این راستا می توان برپایی شبهای خاطره در نقاط مختلف شهر برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای سلامت برگزار کرد تا نشان دهیم که چگونه این شهدا توانستند با فداکاری و از خود گذشتگی امنیت، و آرامش و آسایش را برای هموطنان به ارمغان بیاورند.

عضو پارلمان محلی قزوین در ادامه سخنانش به اقدامات شورا و شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت: طراحی و ساخت سردیس شهدا با دعوت از اساتید و هنرمندان سرتاسر کشور و نصب در جاده سلامت باراجین با چاپ و نصب زندگینامه آنها از جمله اقداماتی است که قرار است انجام شود.

به گفته وی، مساعدت به برپایی جشنواره رسانه ابوذر که از اثر گذارترین جشنواره های استانی و انقلابی می باشد و همچنین مساعدت جهت موکب های عازم کربلا به ستاد مردمی طبق سنوات هرساله و تجلیل از مدال آوران المپیک و پاراالمپیک گذشته و سال جاری ورزش استان و هپچنین مساعدت ورزشی تیم های مستعد قهرمانی در رشته های مختلف و اعزام آنها جهت مسابقات از دیگر اقداماتی است که در شورای اسلامی شهر قزوین برنامه ریزی شده و اجرایی خواهد شد.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط